Big Hanna kompostimislahendus

Foto: Bighanna.com

Mis on Big Hanna?

Big Hanna on Rootsis kavandatud ja toodetud trummelkomposter toidujäätmete kompostimiseks. Looduse ja tehnoloogia koostöös vähendab Big Hanna jäätmete mahtu kuni 90% ja muudab need rikkalikuks orgaaniliseks kompostiks.

Kuidas Big Hanna toimib?

See on lihtne ja praktiline viis ühe ebameeldivaima jäätmete liigi – toidujäägid – töötlemiseks, kuna kogu protsess  toimub hügieeniliselt ja nii igapäevaselt. Tekkinud toidujääke saab kompostrisse tühjendada pidevalt – kasvõi iga päev. Jäätmete töötlemise protsess masinas kestab keskmiselt 8-10 nädalat. Jäätmeid õhutatakse ja pööratakse masinas automaatselt, mis võimaldab jäätmetel laguneda loomulikul viisil. Valmis kompost väljub masinast automaatselt paigaldatud kotti või tünni ning see on valmis koheseks kasutamiseks. Kogu kompostimisprotsess toimub kinnises anumas, tänu millele ei ole tunda ebameeldivat haisu.

Millised on Big Hanna eelised?

1. Protsess on loomulik

Kiirkompostimise efekt tuleb tänu õhutamisele ja jäätmete pidevale pööramisele. Protsessile ei lisata kemikaale ega kuumust, ainsaks lisandiks on saepuru, puidulaastud või purustatud pelletid. Tänu sellele on tulemuseks naturaalne, kõrge kvaliteediga valmis kompost, mis ei haise ning mis ei vaja enam lisaõhutamist või töötlemist.

2. Kasutamine on lihtne ja nutikas tänu puutetundlikule ekraanile

Foto: Bighanna.com

Masina operatsioonisüsteemi haldamiseks on puutetundlikule ekraanile paigaldatud sümbolid, millest on lihtne aru saada, olenemata keeleoskusest ja vanusest. Masinale on võimalik seadistada kuni 3 erinevat parooliga kaitstud kasutajataset, tänu millele võid olla kindel, et ükski volitamata isik ei saa masinat kogemata või tahtlikult ümber seadistada. Masina saab ühendada internetivõrku, tänu millele saadab masin kahtlase tegevuse korral hoiatava e-maili või sõnumi. Temperatuuri ja sätteid logitakse iga tund ning häired pannakse kirja vastavalt nende tekkele. Logifaile saab salvestada USB mälupulgale või saata need enda e-mailile. Samuti on võimalus masinat juhtida ja seadistada distantsilt – logides sisse internetikeskkonda.

Foto: Bighanna.com

3. Ei teki ebameeldivat haisu 

Jäätmete õhutamine toimub tänu ventilatsioonile, mis masinasse õhku tõmbab. Ventilatsioonisüsteem on see, mis võimaldab ära hoida halva haisu. Paljudel juhtudel ühendatakse masina väljalaske õhutoru kanalisatsiooniga, mis viib ebameeldiva haisu otse sinna. Kui see aga ei ole võimalik, siis Hanna Biofilter on suurepäraseks lahenduseks halva haisu töötlemiseks. Big Hanna kompostrit võib kasutada nii väli- kui sisetingimustes. Väljuv õhk, mis sisaldab haisu, auru ja kondensatsiooni, suunatakse läbi biofiltri, kus hais neutraliseeritakse. See teeb võimalikus Big Hanna kasutamise ka asustatud piirkondades (nt koolide, haiglate ümber).

Foto: Bighanna.com

4. Temperatuuriandur lisab turvalisust 

Temperatuuri mõõdetakse minimaalselt kolmes kohas anumas: esiosas, keskel ja tagaosas. Hetketemperatuuri kuvatakse puutetundlikul ekraanil pidevalt. Bioloogilisest protsessist parema ülevaate saamiseks on võimalik puutetundlikul ekraanil vaadata kuni viimase 4 nädala temperatuure. Täielikku logi seadme töötamise algusest kuni hetkeseisuni saab alla laadida või e-mailile saata: logi näitab temperatuuri tunnitäpsusega.

5. Energiakulu on väga madal 

Anumat pööratakse tavaliselt igas tunnis vaid ühe minuti jooksul. Bioloogiline protsess tekitab masinas temperatuuri vahemikus 55-65ºC ja see on põhjus, miks energiakulu on madal isegi, kui masin on paigaldatud õue. Kui õuetemperatuur langeb alla 0ºC, soojendab paigaldatud küttemehhanism õhku enne, kui see anumasse sisse tõmmatakse.

Kellele Big Hanna komposter sobib?

Big Hanna sobib paigaldamiseks igale poole, kus toidujäätmeid tekib, näiteks korterelamute, majapidamiste, restoranide, hotellide, haiglate juurde. Big Hanna sobib keskkonnasõbraliku mõtteviisiga inimestele ja organisatsioonidele, kes soovivad jäätmed muuta millekski kasulikuks – kvaliteetseks kompostiks.

5 erineva mahuga mudelit võimaldavad töödelda 75 – 1200 kg jäätmeid nädalas. Kompostimine Big Hannaga on lihtne, ökonoomne ning vajab minimaalset hooldust ja järelvalvet.

Lisainfot Big Hanna kompostri kohta leiab tootja kodulehelt SIIT.

Võta meiega ühendust ja aitame välja selgitada Sulle sobivaima Big Hanna lahenduse!